edukacja we Wrocławiu

EDU-AKTUALNOŚCI

Warsztaty z Filmoteką Szkolną w CeTA

16.01.2018

Rozpoczęła się rekrutacja na pierwszą turę warsztatów filmowych z Filmoteką Szkolną w Centrum Technologii Audiowizualnych. W ramach zajęć uczniowie oraz nauczyciele z całej Polski będą mieli szansę poznać wszystkie etapy powstawania filmu i zrealizować własne etiudy pod okiem profesjonalistów.


Filmoteka Szkolna to program zapoczątkowany w 2009 roku, obejmujący swoim zasięgiem prawie 14 tysięcy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ideą Filmoteki Szkolnej jest wprowadzenie elementów edukacji filmowej do programów nauczania.

Warsztaty Filmoteki Szkolnej w Centrum Technologii Audiowizualnych skierowane są do szkół podstawowych (klasy 7) i ponadpodstawowych. Zajęcia dotyczyć będą procesu powstawania filmu i obejmować m.in. takie zagadnienia jak istota filmu, praca nad scenariuszem, obrazem i dźwiękiem oraz znaczenie tych elementów w produkcji filmowej. Podczas części praktycznej uczestnicy będą realizować i montować krótkie filmy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu warsztatów.

Nauczyciel/opiekun może zgłosić maksymalnie 7 osób. Prosimy o wybór jednego z poniższych terminów. Zapisy na warsztaty przyjmowane są tylko poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty! Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, z którym można zapoznać się TUTAJ.

Terminy warsztatów:

  • 08.02.2018 (czwartek)
  • 09.02.2018 (piątek)
  • 10.02.2018 (sobota)
  • 11.02.2018 (niedziela)

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9.00-18.00 w Sali kinowej CeTA. Organizator nie zapewnia wyżywienia podczas warsztatów, ani nie zwraca kosztów dojazdu i ewentualnego noclegu.

Więcej informacji: http://filmstudioceta.pl/2018/01/warsztaty-z-filmoteka-szkolna-w-ceta

Źródło: filmstudioceta.pl

do góry

© 2000-2018 edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu Prawa autorskie | Ochrona prywatności