edukacja we Wrocławiu

ARCHIWUM EDU-AKTUALNOŚCI

ROK 2010

Prestiżowe studia MBA w WSH we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa z dumą przedstawia swój najnowszy i zarazem najbardziej elitarny produkt - studia MBA.
Program MBA w WSH, we współpracy z Leipzig Graduate School of Management, przygotowany został z myślą o ludziach, którzy na co dzień pracują na stanowiskach kierowniczych w średnich i dużych firmach oraz organizacjach: menedżerowie wyższego szczebla, dyrektorzy, przedsiębiorcy, jednak często nie posiadających wykształcenia kierunkowego w tym zakresie. Istotą programu MBA jest wykorzystanie posiadanych już przez uczestników doświadczeń zawodowych z wielu sektorów oraz wsparcie procesu kształcenia poprzez efektywne strategie zarządzania z wykorzystaniem studium przypadków, symulacji oraz wiedzy praktycznej ekspertów.

2010.12.18 zobacz więcej

Wykładowcy WSH u Ambasadora Polski w Waszyngtonie

Pięcioro wykładowców Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu wzięło udział w spotkaniu z prof. Leszkiem Balcerowiczem w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie.
Przedstawiciele uczelni ze stolicy Dolnego Śląska skorzystali z zaproszenia dla American University w Waszyngtonie, gdzie od kilku tygodniu odbywają staż naukowy.
To kolejne z serii ważnych spotkań, w jakich uczestniczyli wykładowcy wrocławskiej uczelni w Stanach Zjednoczonych. Kilka dni wcześniej byli z oficjalną wizytą u Marka Brzezińskiego, współpracownika prezydentów USA: Billa Clintona i Baracka Obamy. Tym razem gości przyjmował Robert Kupiecki, ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych.

2010.12.10 zobacz więcej

Pierwsza pomoc często ratuje życie

Akcja Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Służb Publicznych ASESOR i Akademii Pierwszej Pomocy we Wrocławiu.
Jak udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w wyniku zawału serca? Obchodzony co roku 21 listopada Dzień Życzliwości może być dobrym momentem na zadanie sobie takiego pytania. Odpowiedzi udzielą ratownicy z Akademii Pierwszej Pomocy podczas pokazu organizowanego wspólnie z Dolnośląską Wyższą Szkołą Służb Publicznych ASESOR we Wrocławiu.
Pokaz odbędzie się w Dniu Życzliwości, w godz. 11.00-16.00, w Browarze Mieszczańskim przy ulicy Hubskiej nr 44-48 we Wrocławiu – XIX-wiecznym zabytku architektury przemysłowej, zamienionym w Centrum Kulturalne.

2010.11.19 zobacz więcej

Rekrutacja na bezpłatne szkolenie dla kobiet

Choć kobiety stanowią ponad połowę społeczeństwa, a wiele z nich może poszczycić się wykształceniem wyższym niż mężczyźni i doskonałymi kwalifikacjami, nadal trudno im osiągnąć najwyższe stanowiska kierownicze. W 50 notowanych na giełdzie największych spółkach, w każdym z krajów Unii Europejskiej, kobiety zajmują średnio 11% stanowisk menedżerskich wyższego szczebla oraz 4% stanowisk prezesów i szefów rad nadzorczych. Nie znaleziono, oprócz stereotypów, istotnych różnic między kobietami i mężczyznami, które uzasadniałyby ich dyskryminację w zarządzaniu. Rozwiązania ustawodawcze krajów, na rzecz równouprawnienia kobiet powinny wystarczać i nie stanowią barier w przedsiębiorczości i ich awansach kierowniczych.

2010.11.18 zobacz więcej

Dni Erasmusa w Wyższej Szkole Handlowej

Na początku listopada w Wyższej Szkole Handlowej przy ul. Ostrowskiego 22 odbyły się Dni Erasmusa, które cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów. Swobodna komunikacja w językach obcych, poznawanie krajów i ich kultur to cenione przez nich praktyczne umiejętności.
WSH jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią niepubliczną na Dolnym Śląsku (Ranking Perspektyw i Rzeczpospolitej 2010). Aktualnie na studia z uczelni partnerskich, przyjechało 52 studentów. Głównie zTurcji - Kahramanmaras Sutcu Imam University – Kahramanmaras, Hiszpanii - Universitat Jaume I - Castelló de la Plana, Universidad de Malaga, Management school of Mondragon, Universidad Politecnica de Valencia, Universidad Politecnica de Valencia - Gandía, Portugalii...

data zobacz więcej

Na najlepsze stypendium do Wrocławia

Znamy najlepsze programy stypendialne w Polsce. Wśród wyróżnionych fundatorów jest koncern METRO GROUP, który swoim stypendystom finansuje studia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz zakwaterowanie w stolicy Dolnego Śląska.
Wyróżnienia w konkursie „Dobre Stypendia 2010” wręczono 21 października w Warszawie, podczas konferencji poświęconej barierom i szansom rozwoju rodzimego systemu stypendialnego.
Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Harriet Fulbright, wdowy po senatorze Williamie J. Fulbrighcie, inicjatorze słynnego Stypendium Fulbrighta. W prestiżowej grupie dziewięciu wyróżnionych znalazł się koncern METRO GROUP, który we współpracy z wrocławską Wyższą Szkołą Handlową stworzył program dla maturzystów, którzy swoją przyszłość wiążą z handlem i zarządzaniem.

2010.10.26 zobacz więcej

Kapitał ludzki jest najważniejszy!
Konferencja WSH i DIG

Jak zarządzać zasobami ludzkimi? Jakie wyzwania stoją dziś przed menedżerami przy zarządzaniu personelem? Dlaczego kapitał ludzki w przedsiębiorstwie jest tak ważny?
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu wraz z Dolnośląską Izbą Gospodarczą zapraszają na III Konferencję nt. „Zarządzanie zasobami ludzkimi wobec współczesnych i przyszłych wyzwań społeczno - gospodarczo - technologicznych”. Konferencja odbędzie się 30 września 2010 w Hotelu Sofitel we Wrocławiu.
W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane między innymi wyniki najnowszych badań dotyczących zmian w zarządzaniu organizacją i zasobami ludzkimi oraz współczesnych i przyszłych wyzwań społeczno-gospodarczo-technologicznych dla Polski i Dolnego Śląska 2010-2020.

2010.09.21 zobacz więcej

DWSSP „ASESOR” uruchamia nową specjalność na kierunku Administracja

Z przyjemnością informujemy, iż Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych „ASESOR” uruchamia nową specjalność na kierunku Administracja – Administrację bezpieczeństwa i porządku publicznego. Nasz projekt specjalności otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej (nr konkursu: 2/POKL/4.1.1/2010).
Administracja bezpieczeństwa i porządku publicznego to specjalistyczne studia wyższe, przeznaczone dla kandydatów zamierzających w przyszłości podjąć pracę w służbach mundurowych – policji, straży miejskiej czy pożarnej lub na stanowiskach administracyjnych wydziałów zarządzania kryzysowego w urzędach wojewódzkich, powiatowych i gminnych a także dla osób już wykonujących taką pracę bądź nią zainteresowanych, chcących uzupełnić swoją edukację.

2010.09.14 zobacz więcej

Dni otwartych drzwi w WSH

W dniach 10-11 września 2010 r., Kolegium Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Handlowej organizuje dla wszystkich zainteresowanych DNI OTWARTYCH DRZWI.
W tych dniach możecie Państwo skorzystać z bezpłatnych, pokazowych zajęć warsztatowych, prowadzonych przez praktyków w ramach wybranego kierunku studiów podyplomowych. W trakcie Dni Otwartych Drzwi zaprezentujemy niezwykle bogatą ofertę  tych studiów w Wyższej Szkole Handlowej oraz przybliżymy zasady rekrutacji. Do Państwa dyspozycji będą także Opiekunowie merytoryczni, którzy wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące studiów podyplomowych.

2010.09.01 zobacz więcej

Absolwentka Turystyki z WSH promuje Polskę z żaglowca!

Zaczęli od Rostocku, później był Amsterdam, Antwerpia, po drodze nieplanowany brytyjski Brixham i francuski Brest. A to tylko część spośród 23 miast w całej Europie, jakie odwiedzą uczestnicy rejsu „Promujmy Polskę Razem”, na pokładzie słynnego Fryderyka Chopina. Wrocławskich studentów reprezentuje m.in. Beata Korwin Małaczyńska absolwentka Turystyki i rekreacji z Wyższej Szkoły Handlowej.
Załogę tego niezwykłego rejsu tworzą żacy z całego kraju, wybrani w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej pt: „Promujmy Polskę Razem”. – Moim marzeniem było zostać, choćby na krótki czas, ambasadorem rodzimej kultury i przyjaźni...

2010.09.01 zobacz więcej

Nakręcił reklamówkę z Brucem Willisem

Po jednej stronie gwiazda światowego kina, aktor znany m.in. z kultowych „Pulp Fiction” , „12 małp” czy „Szklanej pułapki” po drugiej student Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Co ich łączy? Obaj spotkali się na planie filmowym, gdzie zagrali razem w reklamówce znanego trunku.
Bruce Willis - legenda kina akcji...

2010.08.13 zobacz więcej

Konkurs "Latem nakręć się (nie)bezpiecznie"

Konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.
Nakręć krótki film, którego przewodnim tematem jest "(NIE)BEZPIECZEŃSTWO" i wrzuć na YouTube.
Konkurs skierowany jest dla studentów i kandydatów na studia. Czas trwania konkursu: do 25. września.

2010.08.10 zobacz więcej

Nowy partner WSH z Oviedo w Hiszpanii

Już od następnego roku studenci Zarządzania, Turystyki i rekreacji, Finansów i rachunkowości oraz Europeistyki będą mogli uczyć się w stolicy Asturii w ramach programu ERASMUS. To efekt porozumienia o współpracy, zawartego pomiędzy uczelniami, które podpisane zostało 26 lipca 2010 roku na Uniwersytecie w Oviedo. Umowę z tym prestiżowym uniwersytetem sfinalizowana została przez Martę Kłosowską – Koordynatorkę Programu Erasmus oraz Anetę Rawecką – Dyrektor Marketingu Wyższej Szkoły Handlowej.
Oviedo to zadbany i gwarny ośrodek uniwersytecki o barwnej ponadtysiącletniej historii. Spacerując uliczkami miasta trudno oprzeć się wrażeniu, że czas  zatrzymał się kilkaset lat temu. Ludzie żyją tu spokojnie i bez pośpiechu.

2010.08.06 zobacz więcej

Finanse i rachunkowość - nowy kierunek studiów w WSH

Finanse i rachunkowość - jeden z najbardziej popularnych i obleganych kierunków studiów pojawił się w ofercie edukacyjnej naszej uczelni. W dobie dynamicznych przemian w Polsce i całej Unii Europejskiej, studia finansów i rachunkowości dają możliwość zdobycia jednego z najbardziej uniwersalnych zawodów.
Dlaczego Finanse i rachunkowość w WSH?
Wyższa Szkoła Handlowa oferuje nowoczesny program studiów na poziomie licencjackim, opracowany we współpracy z wybitnymi specjalistami z branży finansowej i konsultingowej. Zajęcia prowadzone będą przez starannie  dobraną kadrę naukowców i praktyków, którzy swoje wieloletnie doświadczenie zdobywali w kraju i poza jego granicami. Odbywać się będą w języku polskim i angielskim.

2010.08.02 zobacz więcej

Turystyka biznesowa – Międzynarodowa Konferencja Naukowa UW I WSH

Katedra Turystyki i rekreacji Wyższej Szkoły Handlowej oraz Zakład Geografii Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Wrocławskiego wspólnie organizują XI Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Uwarunkowania rozwoju zagranicznej turystyki przyjazdowej w Europie Środkowej i Wschodniej”, która odbędzie się w dniach 7 – 8 października 2010 roku. Miejscem konferencji będzie zamek Książ.
Podczas jubileuszowej konferencji w Jeleniej Górze w 2008 roku specjaliści z branży turystycznej postanowili kontynuować zapoczątkowane przez Profesora Jerzego Wyrzykowskiego – kierownika Katedry Turystyki i rekreacji WSH - dzieło badań nad uwarunkowaniami rozwoju zagranicznej turystyki przyjazdowej w naszej części Europy, prowadzonych przez międzynarodową grupę naukowców i profesjonalistów stworzoną przez Profesora.

2010.07.22 zobacz więcej

Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy dla Wyższej Szkoły Handlowej

Wyższa Szkoła Handlowa już po raz trzeci wyróżniona została certyfikatem. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w regionalnym biznesie.
Przedstawiciele 46 dolnośląskich przedsiębiorstw otrzymali we wtorek, 6 lipca w Filharmonii Wrocławskiej Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów znalazła się Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. Tym samym awansowaliśmy na pozycję lidera wśród dolnośląskich szkół wyższych, jako jedyna Uczelnia w regionie ze złotym certyfikatem gospodarczym!
Statuetkę z rąk Marka Łapińskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego, odebrał prof. dr hab. Zdzisław Jagiełło - Rektor Wyższej Szkoły Handlowej.

2010.07.09 zobacz więcej

Finaliści konkursu wyruszą w rejs żaglowcem Fryderyk Chopin

Odwiedzą 23 miasta w 8 krajach – wrocławska reprezentacja konkursu POT wyłoniona!
Trójka studentów kierunku Turystyka i rekreacja z Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu oraz jedna studentka z Uniwersytetu Wrocławskiego wyruszą w rejs żaglowcem F. Chopin. Załoga została wyłoniona w wyniku konkursu pod hasłem "Chopin. Polska. The Course." w ramach  kampanii promocyjnej Działania 6.3 POIG „Promocja Turystycznych Walorów Polski”.
W czasie 3 miesięcznego rejsu, załoga odwiedzi 23 miasta w 8 krajach.

data zobacz więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne - nowy kierunek WSH we Wrocławiu

Zostań Studentem nowego kierunku w WSH, Absolutna nowość - Bezpieczeństwo wewnętrzne!
Współczesna rzeczywistość uświadamia nam rosnącą potrzebę zapewnienia odpowiedniej organizacji służb cywilnych kraju w sytuacjach kryzysowych. Coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskami zagrażającymi mieszkańcom, takimi jak: katastrofy naturalne, przemysłowe i ekologiczne.
Wychodząc naprzeciw potrzebom bezpieczeństwa i rynku pracy, Wyższa Szkoła Handlowa oferuje studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

2010.06.01 zobacz więcej

Nowoczesna siedziba WSH

Przestronne, naszpikowane nowoczesnym sprzętem sale i multimedialne laboratoria komputerowe, aula wykładowo - konferencyjna na ponad 300 osób, kawiarnia internetowa i specjalna "strefa studenta" to tylko część wyposażenia nowego gmachu Wyższej Szkoły Handlowej, który już od października 2010 roku przyjmie swoich studentów.

2010.06.01 zobacz więcej

Rekrutacja do programu METRO STUDENT

Rozpoczęła się już rekrutacja do jedynego w Polsce programu METRO STUDENT. Partner edukacyjny WSH – Jeden z największych koncernów handlowych na świecie Metro Group (Media Markt, Saturn, Real, Makro) wybiera wśród maturzystów na terenie całej Polski kilkunastu przyszłych liderów dla swojej korporacji.

2010.05.05 zobacz więcej

Konkurs MMS "(NIE)bezpieczna szkoła"

Konkurs MMS organizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa. Autorzy najlepszych zdjęć (ocenionych najwyżej w rankingu) otrzymają Indeksy na studia I stopnia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa siedzibą w Poznaniu z bardzo atrakcyjnymi bonifikatami w opłatach za czesne.
Konkurs trwa do do 31 maja 2010 roku.

2010.03.02 zobacz więcej

do góry

© 2000-2019 Prawa autorskie | Ochrona prywatności edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu