edukacja we Wrocławiu

ARCHIWUM EDU-AKTUALNOŚCI

ROK 2011

Ponad tysiąc uczniów dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w I etapie Olimpiady Młodego Handlowca

W tym roku szkolnym Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu uruchomiła konkurs ekonomiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie dolnośląskim pod nazwą Olimpiada Młodego Handlowca. I edycja Olimpiady poświęcona została ekonomii europejskiej. Inicjatywa uzyskała poparcie wielu instytucji w tym Patronat Honorowy prof. Jerzego Buzka – Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz Patronaty: Dolnośląskiego Kuratora Oświaty...

2011.12.08 zobacz więcej

Akcja charytatywna Bordowym Tramwajem
z Zielonym Mikołajem

Przejedź się tramwajem i wspomóż potrzebujących. Już w najbliższy czwartek 8 grudnia na ulice Wrocławia wyjadą dwa zaczarowane Bordowe Tramwaje, w których spotkacie nietypowych Zielonych Mikołajów.
8 grudnia 2011 od godziny 15.00 do 20.00
Celem akcji jest zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na wyżywienie dla mieszkańców placówek Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta we Wrocławiu.

2011.12.07 zobacz więcej

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu partnerem Convention Bureau Wrocław i Wolontariatu Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012TM

Studenci innowacyjnej specjalności "Organizator Megaimprez" na kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu spotkali się z Panią Magdaleną Piasecką, Prezes Zarządu Convention Bureau Wrocław oraz Grzegorzem Pyzałką, Koordynatorem Wolontariatu Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012TM we Wrocławiu.
Spotkanie rozpoczęło współpracę Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu z powyższymi instytucjami. Studenci WSH, a w szczególności Organizatorzy Megaimprez...

2011.11.22 zobacz więcej

Projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II

630 uczniów dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w rozpoczynających się 22 listopada dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, ukierunkowanych na rozwój kompetencji w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.

2011.11.16 zobacz więcej

Międzynarodowy konkurs języka angielskiego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - EF Global English Challenge

Education First - największa na świecie instytucja oferująca międzynarodowe programy edukacyjne, wystartowała z konkursem języka angielskiego - EF Global English Challenge -skierowanym do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Polega on na sprawdzeniu umiejętności językowych grup z całego świata poprzez wypełnienie elektronicznego testu do 23. grudnia 2011. W rywalizacji mogą wziąć udział nauczyciele angliści wraz z zespołem piętnastu uczniów. Do zdobycia jest wiele cennych nagród....

2011.11.07 zobacz więcej

Olimpiada Młodego Handlowca dla szkół ponadgimnazjalnych na Dolnym Śląsku

W tym roku szkolnym Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu uruchomiła konkurs ekonomiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie dolnośląskim pod nazwą Olimpiada Młodego Handlowca. Inicjatywa uzyskała poparcie wielu instytucji w tym patronat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Wrocławia oraz Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg.

2011.10.19 zobacz więcej

O turystyce dla osób niepełnosprawnych podczas III Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu

W dniach 11-13 października 2011 w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu kilkudziesięciu naukowców z kraju i zagranicy obradować będzie na temat społecznozdrowotnych, ekonomicznych i przestrzennych uwarunkowań turystyki osób niepełnosprawnych.
III Międzynarodową Konferencję Naukową z serii „Rola turystyki w gospodarce regionu” zorganizowała Katedra Turystyki i rekreacji WSH. Tegoroczną edycję wspiera Marszałek Dolnego Śląska - Rafał Jurkowlaniec, a patronat honorowy...

2011.10.10 zobacz więcej

Cosmopolitan świętuje swoje 20-lecie


Szkoła Języków Obcych Cosmopolitan swoją działalność ropoczęła w październiku 1991 roku. Na początku szkoła zajmowała dwa pomieszczenia i liczyła kilkunastu uczniów. Jednak z roku na rok liczba chętnych kursantów wzrastała, a my rozbudowywaliśmy swoją siedzibę. Obecnie szkola posiada rzesze swoich wiernych klientów, którzy co roku kontynują naukę języków razem z nami, a nasza siedziba jest na tyle duża by móc pomieścić coraz to nowych kursantów.

2011.09.14 zobacz więcej

Wirtualnie znaczy efektywniej

Zapraszamy do udziału w realizowanym przez nas bezpłatnym projekcie „Wirtualnie znaczy efektywniej”, którego celem jest wdrożenie innowacyjnej platformy e-learningowej w szkołach dla dorosłych, placówkach kształcenia ustawicznego, praktycznego oraz doskonalenia zawodowego województwa dolnośląskiego. Dzięki uczestnictwu w projekcie uzyskają Państwo dostęp do nowoczesnej platformy e-learningowej...

2011.08.18 zobacz więcej

Zdaj maturę poprawkową z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu!

Nie zdałeś matury z matematyki? Nie martw się. Z nami zdasz egzamin poprawkowy!
Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs poprawkowy, który odbędzie się w dniach od 8 do 19 sierpnia w siedzibie Uczelni przy ul. Ostrowskiego 22 w godzinach: 9:00 – 12:15.
Zagadnienia, które zostaną omówione na zajęciach...

2011.07.28 zobacz więcej

Podsumowanie projektu realizowanego przez Wyższą Szkołę Handlową "Kształcimy dla pracy"

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu od października 2009 r. realizuje projekt "Kształcimy dla pracy" ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowego wkładu publicznego. Projekt obejmuje kompleksową strategię rozwoju uczelni...

2011.07.22 zobacz więcej

II Beach Spartan Huck – Turniej Piłki Plażowej na kąpielisku Glinianki we Wrocławiu (2.07-28.08)

2 lipca wystartował II Beach Spartan Huck. Wyższa Szkoła Handlowa jest oficjalnym partnerem Turnieju. W ubiegłe wakacje w turniejach siatkówki plażowej na Kąpielisku Glinianki wzięło udział około 200 siatkarzy i siatkarek z całego Dolnego Śląska i nie tylko.

2011.07.06 zobacz więcej

"II Śniadanie prasowe" – relacja po imprezie

W dniu 16.06.2011 r. w Wyższej Szkole Handlowej odbyło się II Śniadanie prasowe pt. "Potrzeby kwalifikacyjne kadr Dolnego Śląska a Strategia 2020"
W śniadaniu uczestniczyli eksperci: wykładowcy, przedsiębiorcy, urzędnicy w tym m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia czy Kuratorium Oświaty i dziennikarze. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Marek Łapiński...

2011.06.18 zobacz więcej

Jublieusz Prywatnego Medycznego Studium Techniki Dentystycznej KM Dental

Przez cały rok szkolny 2011/2012 będą prowadzone szkolenia z najnowocześniejszych technologii w dziedzinie techniki dentystycznej, protetyki i ortodoncji, zarówno dla Lekarzy i Techników Dentystycznych.
Słuchacze Prywatnego Medycznego Studium Techniki Dentystycznej KM Dental już od 1 września 2011 rozpoczną pracę na skanerze cyfrowym firmy 3M Lava a po zdaniu egzaminu otrzymają tytuł "Technik Dentystyczny Projektant prac CAD/CAM".

2011.06.14 zobacz więcej

Uroczyste wręczenie nagród w V Konkursie Matematyka i Ekonomia oraz VI Wrocławskim Konkursie Matematycznym!

Uroczyste zakończenie konkursów wraz z wręczeniem nagród odbyło się we wtorek, 24 maja 2011 r. w Wyższej Szkole Handlowej.
W imieniu gospodarzy konkursów, wszystkich przybyłych gości powitał prof. nadzw. dr hab. Zdzisław Jagiełło – Rektor WSH, w trakcie uroczystości wystąpił również chór UNISONO z Gimnazjum Nr 9 we Wrocławiu pod opieką pani Marii Gąsieniec.
Rozdanie nagród odbyło się z udziałem znamienitych gości...

2011.05.25 zobacz więcej

Wielka Majówka WSH

Tegoroczne wielkie, studenckie święto pod szyldem WSH odbędzie się w niedzielę, 22 maja 2011r. Start o godz. 14.00 na terenie nowego campusu Wyższej Szkoły Handlowej, przy ul. Ostrowskiego 22.
W tegorocznej imprezie wezmą udział studenci, wykładowcy Wyższej Szkoły Handlowej, zaproszeni goście, przedstawiciele różnych środowisk: samorządowcy, przedsiębiorcy, ludzie mediów, nauczyciele i wielu innych.

2011.05.19 zobacz więcej

V Konkurs Matematyka i Ekonomia realizowany przez Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu i NBP

Drugi etap V już edycji konkursu Matematyka i Ekonomia już za nami. Tymczasem już dziś zapraszamy na finałowy III etap konkursu: 6 maja w Wyższej Szkole Handlowej.
W umysłowych zmaganiach II etapu wzięli udział uczniowie klas I – III gimnazjów z Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

2011.05.04 zobacz więcej

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu zaprasza na Dzień Otwarty MBA

Odbędzie się on 10 maja 2011 (wtorek), godz. 17.30 - 19.30 w sali nr 3/16 przy ulicy Ostrowskiego 22. W programie m.in.: prezentacja programu MBA, wykład otwarty pt. "Do we need leaders?", spotkania z pracownikami oraz możliwość obejrzenia uczelni.

2011.05.04 zobacz więcej

Konkurs Policealnego Studium "Promocja"

Policealne Studium Promocja uruchamia piątą już edycję konkursu na autoportret!
Jeśli ukończyłeś szkołę średnią lub kończysz ją w tym roku, masz uzdolnienia artystyczne i szukasz pomysłu na swoją przyszłość - zgłoś się do nas! Pokaż jak widzisz siebie i wygraj bezpłatną naukę w naszej szkole! Technika i format są dowolne, masz szerokie pole do popisu!

2011.04.27 zobacz więcej

V Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów gimnazjów

W dniu dzisiejszym, tj. 19 kwietnia 2011 r. w Auli Wyższej Szkoły Handlowej odbywa się V Konkurs Matematyka i Ekonomia. Jest to II etap. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I – III gimnazjów z Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Tegorocznym organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Handlowa wraz z Centrum Doskonalenia nauczycieli oraz z dyrektorami i nauczycielami gimnazjów.

2011.04.19 zobacz więcej

Znamy zwycięzców I Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości

W piątek 01 kwietnia br. odbył się w Świdnicy I Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych.
Patronat główny nad Turniejem objął Dolnośląski Kurator Oświaty, natomiast naukowy został powierzony Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.
Uczniowie z 12 szkół ponadgimnazjalnych...

2011.04.08 zobacz więcej

Student WSH Mistrzem Polski w Bowlingu

Pod koniec marca w Poznaniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski 2011 w Bowlingu kobiet i mężczyzn. Tym razem złoty medal wywalczyli Łukasz Zjawiony, student Wyższej Szkoły Handlowej z Wrocławia wraz z bratem. Łukasz ma już na koncie dwa srebrne medale zdobyte w poprzednich latach. Obecnie trenuje i bierze udział w licznych zawodach regionalnych przygotowując się tym samym do Mistrzostw Europy, które odbędą się latem.

2011.04.08 zobacz więcej

Studia magisterskie uzupełniające na kierunku Europeistyka - już w WSH

Wychodząc naprzeciw potrzebom XXI wieku Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu jako jedyna niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku wzbogaciła ofertę edukacyjną o kierunek Europeistyka na studiach II stopnia! Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał pozwolenie na uruchomienie kierunku, który otwiera przed absolwentami niepowtarzalną szansę włączenia się do konkurencji na międzynarodowym rynku pracy.

2011.03.29 zobacz więcej

Specjalność "Organizator Megaimprez"


Wrocławski stadion na Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012, którego budowa ma się zakończyć w czerwcu 2011 roku pozostaje jeszcze w budowie, ale nasi specjaliści są już na starcie do zdobycia wyższego wykształcenia, które pozwoli im na profesjonalną organizację mega przedsięwzięć kulturalnych i odnalezienie się w międzynarodowym środowisku.
Przeznaczeniem stadionu są nie tylko mecze piłkarskie...

2011.02.16 zobacz więcej

Konkurs organizowany przez Szkołę Języków Obcych Cosmopolitan

Szkoła Języków Obcych COSMOPOLITAN zaprasza...
Już 1 lutego 2011 r. rusza konkurs, w którym wygrać można darmowy semestr na kursie dowolnego języka obcego w Szkole Języków Obcych Cosmopolitan. Aby wziąć udział w konkursie należy wykazać się kreatywnością, zaangażowaniem oraz fantazją i stworzyć hasło zachęcające do uczestnictwa w corocznym obozie językowym.
Na wasze pomysły Szkoła Języków Obcych COSMOPOLITAN czeka do 21.02.2011 pod adresem konkurscosmopolitan@yahoo.pl, każde hasło które otrzyma będzie brało udział w konkursie.

2011.01.28 zobacz więcej

Zapotrzebowanie na kwalifikacje i szkolenia na Dolnym Śląsku

Z przyjemnością pragnę zaprosić Państwa na Konferencję pt. "Zapotrzebowanie na kwalifikacje i szkolenia na Dolnym Śląsku", organizowaną 25 lutego 2011, we Wrocławiu, w hotelu Sofitel ul. Św. Mikołaja 67. W trakcie konferencji poruszone zostaną kwestie związane z zapotrzebowaniem na kwalifikacje i szkolenia, zmianami zachodzącymi w obszarze rozwoju kapitału ludzkiego, edukacji i rynku pracy. Ponadto zaprezentowane zostaną wyniki najnowszych badań w tym obszarze przeprowadzone na Dolnym Śląsku. Wszyscy uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z wynikami badań przeprowadzonych w trakcie całego projektu.

2011.01.26 zobacz więcej

Jedyna taka specjalność w POLSCE dla Ciebie w WSH!

Zostały ostatnie wolne miejsca na unikatową specjalność na studiach II Stopnia na kierunku Zarządzanie prowadzoną całkowicie w języku angielskim "Organizator Megaimprez".
Studia rozpoczynają się już w marcu i trwają 2 lata. Rekrutacja zakończy się na początku lutego 2011 roku.
Specjalność "Organizator Megaimprez" jest innowacyjnym programem w skali kraju. Została ona opracowana przez zespół najlepszych specjalistów, praktyków w Polsce, którzy od lat pracują jako menadżerowie mega imprez. Wszystko dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

2011.01.21 zobacz więcej

do góry

© 2000-2019 Prawa autorskie | Ochrona prywatności edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu