edukacja we Wrocławiu

ARCHIWUM EDU-AKTUALNOŚCI

ROK 2012

Kryzys omija branżę eventową

Co sprawia, że branża eventowa opiera się kryzysowi? Jakie możliwości zawodowe mają absolwenci ubiegający się o etaty przy organizacji konferencji, międzynarodowych spotkań, czy imprez masowych? O kondycji, w jakiej znajduje się cała branża mogli przekonać się wrocławscy studenci Wyższej Szkoły Handlowej...

2012.12.06 zobacz więcej

Z AIESEC świat jest na wyciągnięcie ręki

Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Jeżeli chcesz zdobyć nowe doświadczenia, rozwinąć swoje umiejętności, poznać inspirujących ludzi, zwiedzić egzotyczne miejsca takie jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria, wykorzystaj szansę jaką daje Ci AIESEC.

2012.12.01 zobacz więcej

10. Miejsce Polaków na świecie w rankingu znajomości angielskiego. Możemy poprawić ten wynik

Ten ranking daje nam powody do dumy. Polska zajmuje 10. miejsce na świecie w znajomości języka angielskiego według badania English Proficiency Index, przeprowadzonego przez firmę EF Education First. Studenci mogą poprawić ten wynik.

2012.12.01 zobacz więcej

Tydzień po Wrocław Career EXPO – jak było?

Wrocław Career EXPO 2012, które z datą 14 listopada zamknęło jesienny sezon targów pracy w Polsce, okazało się niewątpliwym sukcesem, głównie pod kątem poziomu organizacji i frekwencji. Kolejna edycja przewidziana jest na wiosnę 2013 r.

2012.11.26 zobacz więcej

„Fabryka Internetu AER” - Startuje konkurs dla szkół podstawowych we Wrocławiu

15 listopada ruszył otwarty konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych we Wrocławiu. Główna nagroda to wyposażenie szkolnej sali komputerowej w nowy sprzęt komputerowy, remont pomieszczenia oraz możliwość korzystania przez zwycięską szkołę z darmowego Internetu.

2012.11.21 zobacz więcej

Odyseja Umysłu rozgrzeje wyobraźnię w pięciu miastach w Polsce

Ruszyła 22-ga edycja międzynarodowego konkursu kreatywności Odyseja Umysłu. Po raz siódmy jego etap regionalny odbędzie się we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, po raz piąty w Warszawie i po raz pierwszy w Krakowie. Weźmie w nich udział blisko trzy tysiące młodych ludzi z całej Polski...

2012.11.16 zobacz więcej

Językowe potyczki na światową skalę z EF

W listopadzie wystartowała kolejna edycja konkursu EF Global English Challenge. Jego organizatorem jest EF Education First, międzynarodowa organizacja oferująca zagraniczne kursy językowe, w Polsce reprezentowana przez EF Education sp. z o.o. Konkurs ma na celu sprawdzenie poziomu znajomości języka angielskiego wśród uczniów z całego świata. Jego zwycięzcy będą mogli ćwiczyć język w Wielkiej Brytanii podczas dwutygodniowego kursu. Natomiast na najlepsze grupy z Polski...

2012.11.06 zobacz więcej

Zaplanuj swoją karierę!

Jesteś studentem lub absolwentem i właśnie zastanawiasz się nad tym jak ma wyglądać Twoja przyszła kariera zawodowa? Jeśli tak, to koniecznie zapraszamy na dwudziestą drugą edycję ogólnopolskich targów pracy Dni Kariery organizowaną przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Z ofertami pracy ponad 20 pracodawców można zapoznać się już 22 października w budynku D Uniwersytetu Ekonomicznego pomiędzy godziną 9.00 a 16.00. Określ swoje szanse na rynku pracy!

2012.10.11 zobacz więcej

Odliczanie do rekrutacji do AIESEC- czas start!

Rozpoczęła się rekrutacja do organizacji studenckiej AIESEC. Działalność w stowarzyszeniu daje ogromne możliwości rozwoju, zdobycia nowych umiejętności, poznania niesamowitych ludzi z całego świata, a także procentuje ciekawym wpisem do CV...

2012.10.05 zobacz więcej

X EDYCJA Konkursu Ładnego Pisania

Fundacja Polska Przedsiębiorcza wraz z marką Parker zapraszają na jubileuszową X edycję Konkursu Ładnego Pisania. Konkurs odbywa się w ramach Kampanii Pisania Piórem i przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych...

2012.10.05 zobacz więcej

Trwają Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu – największa od lat akcja związana z recyklingiem elektroodpadów!

Zużyty sprzęt AGD i RTV to w Polsce jedno z głównych zagrożeń dla środowiska. Statystycznie każdy z nas w ciągu życia produkuje prawie 3,5 tony tego typu odpadów! Co więcej, z uwagi na dostępność sprzętu oraz jego relatywnie niską obecnie cenę, ilość tego typu odpadów systematycznie i szybko rośnie (nawet o 5% rocznie).

2012.09.22 zobacz więcej

Gra miejska "POSZUKIWANY - POSZUKIWANA"

Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych w ramach kampanii "NIE UCIEKAJ" zaprasza do udziału w grze miejskiej "POSZUKIWANY - POSZUKIWANA" we Wrocławiu.
Weź udział w grze i pomóż odnaleźć zaginionego nastolatka. Nie czekaj! Dowiedz się więcej i zarejestruj siebie i swoją drużynę na www.strefanastolatka.pl.

2012.09.20 zobacz więcej

Wrocław Career EXPO 2012 – targi pracy inne niż wszystkie

Czy targi pracy mają realne przełożenie na rozwój kariery zawodowej młodych ludzi? Nie wszystkie. Kluczem do sukcesu jest tu duże zróżnicowanie wystawców, odpowiednie przygotowanie i aktywność – nie tylko w czasie trwania wydarzenia, ale również przed nim. Targi Wrocław Career EXPO, które odbędą się 14 listopada w hali IASE w kompleksie Hali Stulecia...

2012.09.10 zobacz więcej

Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

Trwają już przygotowania akcji Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Będzie to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla osób, które są wrażliwe środowiskowo, ale dla wszystkich mieszkańców Wrocławia.
Akcja zwróci uwagę mieszkańców na konieczność selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych w Polsce.

2012.08.21 zobacz więcej

Scena Artystyczna Regionalnego Ośrodka Edukacji

Regionalny Ośrodek Edukacji zaprasza na kolejną już letnią edycję Sceny Artystycznej ROE w najbliższą niedzielę do klubu Włodkowica 21 na godzinę 18.00. W programie m.in.: wystawa fotograficzna, wystawa rysunku i malarstwa, pokaz mody inspirowanej filmem, piosenka aktorska, fragmenty spektaklu "Uciekający tramwaj", projekty, pokazy filmów i prezentacje.

2012.05.31 zobacz więcej

Drzwi Otwarte & Wielki Futbolowy Piknik z okazji 15 lat WSH

W roku akademickim 2011/2012 Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w dniu 2 czerwca b.r. za budynkiem siedziby przy ul. Ostrowskiego 22 odbędzie się Wielki Futbolowy Piknik. Do zabawy zapraszamy wszystkich, którzy chcą ten dzień spędzić naprawdę wyjątkowo! Startujemy o godz. 15.00 i bawimy się do 22.00.

2012.05.21 zobacz więcej

Potrzebujesz planów na wakacje? Wybierz doświadczenie jakie chcesz zdobyć i aplikuj. III tura rekrutacji rozpoczęta!

Potrzebujesz planów na wakacje? Zdobądź doświadczenie, poznaj inne kultury oraz przeżyj przygodę życia. Wybierz praktyki zagraniczne bądź wolontariat zagraniczny z AIESEC i postaw na swój rozwój! Właśnie rusza rekrutacja na praktyki zagraniczne oraz wolontariat zagraniczny. Ameryka Południowa, Afryka, Azja czy Europa Wschodnia i Południowa zapewnią przygodę życia.

2012.05.13 zobacz więcej

Dni Łotwy – spotkanie z kulturą i literaturą łotewską

Zależności Łotwy i Polski wynikają już z pierwotnych stosunków bałtycko-słowiańskich. Dni Łotwy – trzydniowe spotkanie z kulturą i literaturą łotewską – są niepowtarzalną okazją na bliższe zapoznanie się z istotą tych powiązań, a także bogatym dorobkiem kulturalnym wschodniego sąsiada. Wydarzenie rozpocznie się 20 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim.

2012.04.13 zobacz więcej

W zdrowym ciele zdrowy duch – PWN.PL promuje ruch wśród uczniów

W programie nauczania uwzględniono zarówno rozwój intelektualny, jak i fizyczny kolejnych pokoleń. Dlatego też w tygodniowym planie lekcji, tuż obok geografii, fizyki, czy języka angielskiego, pojawiają się także trzy godziny zajęć z wychowania fizycznego. Można by więc przyjąć, że polski system oświaty kompleksowo dba o rozwój dzieci i młodzieży.

2012.04.12 zobacz więcej

Sprawdzian przed maturą

Tegoroczny finał Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego z matematyki skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska odbył się 2 kwietnia b.r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte na poziomie matury podstawowej i rozszerzonej.
Dolnośląski Konkurs Przedmaturalny jest organizowany w ramach...

2012.04.03 zobacz więcej

Spodziewany sukces: Dni Kariery we Wrocławiu

Warto pojawiać się na targach pracy – tak podsumować można właśnie zakończoną wrocławską edycję Dni Kariery. Wydarzenie zakończyło się sukcesem i satysfakcją zarówno firm, jak i studentów.
Czterdzieści pięć firm na Politechnice Wrocławskiej i czterdzieści...

2012.04.03 zobacz więcej

Potrzebujesz planów na wakacje? Wybierz doświadczenie jakie chcesz zdobyć i aplikuj

Potrzebujesz planów na wakacje? Zdobądź doświadczenie, poznaj inne kultury oraz przeżyj przygodę życia. Wybierz praktyki zagraniczne bądź wolontariat zagraniczny z AIESEC i postaw na swój rozwój! Właśnie rusza rekrutacja na praktyki zagraniczne oraz wolontariat zagraniczny.

2012.04.02 zobacz więcej

Magia, mydlane bańki i fizyczna pasja. Podsumowanie projektu PWN.PL „Fizyka jest ciekawa”

Trzy lata temu pwn.pl postanowiło przekonać polskich licealistów, że fizyka to naprawdę fascynująca przygoda. Na tej podstawie zrodził się pomysł projektu „Fizyka jest ciekawa”, w którym wzięło udział 70 liceów ogólnokształcących. Aktualnie projekt dobiega końca, nadszedł więc czas na jego małe podsumowanie.

2012.03.30 zobacz więcej

Dni Kariery Wrocław: podwójna szansa na karierę!

Wrocławskie Dni Kariery startują w najbliższą środę na Politechnice Wrocławskiej, a zakończą się następnego dnia na Uniwersytecie Ekonomicznym. To najlepsza okazja, żeby zapoznać się z ofertami zatrudnienia w kilkudziesięciu firmach naraz, zweryfikować swoje oczekiwania i zaaplikować na wymarzone stanowisko.

2012.03.23 zobacz więcej

Odpowiedzą na pytania, poczęstują krówką

Wrocławska edycja Dni Kariery już za dziewięć dni! Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat wydarzenia lub otrzymać katalog targowy, będą mieli taką okazję w ciągu tego tygodnia – aż na sześciu uczelniach wyższych.
Kogo spotkamy na targach? Kto będzie miał największą szansę na zdobycie pracy lub praktyki?

2012.03.20 zobacz więcej

Znaleźć pracę. Tylko jak?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie będziecie w przyszłości pracować? Jak znaleźć branżę odpowiednią do umiejętności i pasji? Jak zainteresować sobą pracodawcę? Prawdopodobnie tak. Większość z nas od urodzenia próbuje utożsamić się z jakimś zawodem. Na przestrzeni lat pierwotne typy zmieniły się i dziś zamiast dążyć do zrobienia kariery jako astronauta czy kwiaciarka wolimy...

2012.02.15 zobacz więcej

Pasjonaci zarażają podróżami

„…istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej” – motto Ryszarda Kapuścińskiego przyświeca Kołu Naukowemu Podróżnik, które rozpoczęło swoją działalność w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu w tym roku akademickim. Odbyło się już kilka ciekawych spotkań z pasjonatami podróży, którzy dzielą się swoimi wspomnieniami z wypraw w najdalsze zakątki świata. Była okazja do wysłuchania relacji z azjatyckiej wyprawy motocyklowej...

2012.01.13 zobacz więcej

Noworoczny SUPER RABAT Szkoły Języków Obcych Cosmopolitan

Z okazji Nowego Roku oraz zbliżającego się nowego semestru kursów językowych Szkoła Języków Obcych Cosmopolitan przygotowała dla Państwa ofertę specjalną: 5% rabatu dla każdego, na wszystkie kursy językowe znajdujące się w ofercie.
Warunkiem otrzymania zniżki jest odwiedzenie strony szkoły na facebooku, polubienie profilu i odnalezienie na niej specjalnie przygotowanego kuponu rabatowego. Wszystkie osoby, które zjawią się w szkole z kuponem otrzymają zniżkę na kurs językowy.

2011.12.08 zobacz więcej

do góry

© 2000-2019 edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu Prawa autorskie | Ochrona prywatności