edukacja we Wrocławiu

Policealne Studium NOVUM

Adres: 53-509 Wrocław, ul. Prosta 16
Telefon: 71 794 05 08, 71 373 81 78, 601 789 015
WWW:
 
 
http://novum.wroc.pl
http://szkolypolicealne.wroclaw.pl
E-mail: sekretariat@novum.wroc.pl
Społeczności: facebook

1 O NOVUM

Novum to uczelnia, której oferta i organizacja nauczania skierowana jest przede wszystkim do osób łączących naukę i pracę.

Naszą misją jest „WSPARCIE SŁUCHACZY W ROZWOJU!”

Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, realizujemy programy nauczania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kilkanaście lat obecności na rynku i doświadczenie sprawiły, że jesteśmy najbardziej ugruntowaną szkołą, która powodzeniem kształci słuchaczy na wielu kierunkach!

Swoją ofertę edukacyjną kierujemy do osób, które chcą poszerzyć lub uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe. Duży wybór kierunków pozwala podjąć naukę zgodnie z zainteresowaniami. W trakcie kształcenia główny nacisk kładziemy na zdobycie umiejętności praktycznych. Absolwent szkoły uzyskuje tytuł technika. Z nami osiągniesz sukces zawodowy – w naszej szkole zdobędziesz wiedzę i umiejętności poszukiwane na rynku pracy. Nasi absolwenci są cenionymi pracownikami oraz szefami, którzy z powodzeniem prowadzą własne firmy. Posiadamy wielu zadowolonych absolwentów, którzy bardzo chętnie polecają nas swoim znajomych i rodzinie. Jesteśmy szkołą, która wykształciła i spełniła marzenia wielu pokoleń.

Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu kadry nauczycielskiej otaczamy słuchaczy bardzo dobrą opieką pedagogiczną. Nasi nauczyciele są praktykami, którzy potrafią wspaniale i z pasją przekazywać swoją wiedzę. Kadra pedagogiczna systematycznie uczestniczy we wszelkiego rodzaju szkoleniach, dzięki czemu podnosi swoje kompetencje i umiejętności. Każdy słuchacz może liczyć na wsparcie ze strony Pani Dyrektor, nauczycieli, jak również pracowników sekretariatu.

Nauka w Novum to inwestycja w rozwój zawodowy!

 

BAZA DYDAKTYCZNA
Profesjonalnie wyposażone sale pozwalają na komfortowe zdobywanie cennej wiedzy i doświadczenia.

PRACOWNIA KOSMETYCZNA
Posiadamy sprzęt, którego nie powstydziłby się w pełni profesjonalny salon kosmetyczny. Nasze słuchaczki już w na zajęciach mogą nauczyć się pracować na nowinkach z zakresu kosmetyki. Sprzęt: Wapozony, Galwany, Epilatory, Frezarki do paznokci, Stymulatory ST , lampy UV, woskownice, parafiniarki, mikrodermabrazje, sprzęt do piercingu. A także własne kosmetyki takie jak: lakiery do paznokci, lakiery hybrydowe, kosmetyki do makijażu, pielęgnacji okolic twarzy, szyi i dekoltu oraz całego ciała.

PRACOWNIA INFORMATYCZNA
Posiadamy własne nowoczesne sale komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. A także sale ze stanowiskami wyposażonymi w stoły, aparaturę oraz sprzęt do montażu komputerów. Jak również najnowocześniejsze oprogramowania do grafiki komputerowej oraz księgowe.

PRACOWNIA MASAŻU
Posiadamy własne specjalistyczne łóżka do masażu, oraz profesjonalne urządzenia do masażu takie jak: BTL- 6000 Lymphastim 6 Easy, BTL- 4825 S Combi Topline + głowica, BTL- 5825SL Combi, BTL- STW TOPLINE, Etius U + głowica, BTL- VAC.

PRACOWNIKA PIELĘGNOWANIA DZIECKA
Posiadamy własne wyposażenie wykorzystywane podczas zajęć z pielęgnowania dziecka: ubranka, wanienki, przewijaki, fantomy, kosmetyki, łóżeczka.

do góry

2 KIERUNKI

OPIEKUNKA DZIECIĘCA

System: dzienny (zajęcia odbywają się w czwartki, soboty i niedziele co tydzień)
Czas trwania nauki: 2 lata

Przedmioty:
Bezpieczeństwo i Higieny Pracy, Podstawy działalności gospodarczej, Język obcy zawodowy, Zarys anatomii, fizjologiii patologii z elementami pierwszej pomocy, Podstawy psychologii, pedagogiki i socjologii, Pierwsza pomoc w zagrożeniach zdrowia i życia, Organizacja ochrony zdrowia, Język migowy, Technologie informatyczne, Teoretyczne podstawy pielęgnowania dziecka, Teoretyczne podstawy wychowania dziecka, Teoria wychowania muzycznego, Teoria wychowania artystycznego, Pracownia pielęgnacji dziecka, Pracownia wychowania dziecka, Wychowanie dziecka poprzez literaturę i muzykę, Wychowanie artystyczne dziecka, Opieka nad dzieckiem, Praktyka zawodowa, Podstawy przedsiębiorczości.

 

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

Czas trwania nauki: 2 lata,
System: zaoczny (soboty i niedziele dwa razy w miesiącu)

Przedmioty:
Działalność gospodarcza i usługowa w salonie kosmetycznym, Język obcy w kosmetyce, Podstawy anatomiczno- dermatologiczne w kosmetyce, Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi i dekoltu, Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca dłoni, stóp i ciała, Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu, Zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni, stóp i ciała, Praktyki zawodowe.

Słuchacze w trakcie zajęć w pracowni kosmetycznej poznają następujące zabiegi:
Sonoforeza (ultradźwięki - stosowane są fale dźwiękowe o różnej częstotliwości), dzięki której otrzymuje się następujące efekty:

 • Mechaniczne - mikromasaż -zmiany ciśnienia w tkankach
 • Termiczne i biologiczne – wytworzenie ciepła w tkankach, co powoduje lepszą przepuszczalność skóry, podwyższone krążenie krwi, rozbicie złogów tłuszczowych
 • Wzrost przekrwienia w warstwach naskórka i skóry właściwej , poprawa lokalnego metabolizmu

Jonoforeza (prądy galwaniczne) dzięki którym:

 • Łagodzi się nerwobóle, zapalenia nerwów i stawów
 • Usuwa zwiotczenia skóry i mięśni. Zmiękcza blizny
 • Łagodzi trądzik i odmrożenia

Peeling kawitacyjny – proces odmładzania skóry przy użyciu fal ultradźwiękowych i prądu galwanicznego Jego efektami są:

 • złuszczanie zewnętrznej warstwy rogowej, martwych komórek,
 • usuwanie łoju i innych zanieczyszczeń,
 • przyspieszanie odnowy komórkowej,
 • głębokie nawilżanie,
 • wzrost przekrwienia w warstwach naskórka i skóry właściwej,
 • usuwanie przebarwień (nie mających charakteru chorobowego) w warstwach powierzchniowych skóry (np. ostuda),
 • miejscowe zrównoważenie metabolizmu komórek skóry,
 • niszczenie bakterii i drobnoustrojów wywołujących trądziki.

Galwanizacja - zabieg stosowany jest przy nerwobólach, przewlekłych zapaleniach nerwów, zaburzeniach naczyniowych, odmrożeniach, trądziku różowatym i pospolitym, zwiotczeniach skóry i mięśni, bliznach, itp.

Elektroporacja to metoda pozwalająca na utworzenie na krótki okres czasu przerwy w zewnętrznej powłoce komórki (błonie komórkowej). Umożliwia to transport składników aktywnych , zawartych w kosmetykach, do najgłębszych warstw skóry, poprawiając efekty zabiegów wykonywanych tradycyjnymi metodami.

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji. Polega ona na użyciu specjalnych impulsów elektrycznych. Dociera ona do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co powoduje, ze terapia jest bardzo efektywna. Celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów ujędrnianie biustu. Jest ot zabieg bezbolesny.

Zabiegi przy użyciu Vacuum spray – składają się z dwóch funkcji:

 • Pierwsza funkcja to ukrwienie powierzchni skóry , poprawa krążenia na obszarze przeprowadzanego zabiegu zamykania porów oraz usuwanie zanieczyszczeń pochodzenia komórkowego.
 • Druga funkcja to rozpylanie płynów takich jak toniki i inne preparaty czyszczące przy wykorzystaniu zimnego natrysku.

Zabiegi przy użyciu Epilatorów. Epilator jest urządzeniem służącym do usuwania zbędnego owłosienia oraz zamykania naczyniek krwionośnych z wykorzystaniem prądu wielkiej częstotliwości i prądu stałego (galwana). Zastosowana metoda powoduje, iż zabieg jest aseptyczny i mało bolesny , a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia. Powyższy aparat umożliwia wykonywanie trzech rodzajów zabiegów: elektrolizy, termolizy i blendu.

Elektroliza to zabieg wykonywany ujemnym prądem stałym, wywołującym chemiczny odczyn zasadowy niszczący tkankę cebulki włosowej. Jednakże czas usunięcia włosa jest długi i zależy od jego grubości.

Termoliza jest zabiegiem usuwania włosa, wykonywanym przy pomocy prądu wielkiej częstotliwości 13,5mhz i napięciu do 10Vpp. Przepływ tego prądu wytwarza efekt termoregulacyjny w cebulce włosa powodując jej zniszczenie – koagulację.

Blend to metoda pracy łącząca oba wyżej wymienione rodzaje zabiegów (elektrolizę i termolize) powodując, że zabieg usuwania włosów jest mniej bolesny, ale trwa trochę dłużej. W metodzie Blend stosuje się prąd galwaniczny i prąd wielkiej częstotliwości.

Zabiegi przy użyciu prądów d’Arsonvala. Podczas tego procesu iskrzenie występujące przy kontakcie szklanej elektrody ze skórą ma pobudzający wpływ na skórę, na tkanki podskórne i mięśnie, a pośrednio na narządy wewnętrzne. Ozon ma działanie bakteriobójcze. Ładunki elektryczne powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zwiększają absorpcję substancji leczniczych zawartych w preparatach kosmetycznych.

Nauka w pracowni kosmetyki odbywa się w wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu, m.in.:

 • Wapozony – urządzenia do nawilżania skóry z możliwością stosowania olejków aromatycznych lub ziół.
 • Aparaty do wprowadzania preparatów za pomocą ultradźwięków (leczenie między innymi cellulitu, rozstępów, nerwobóli, artretyzmu, odmrożeń, zapalenia nerwów).
 • Darsonwal – urządzenie do masażu i terapii z uwzględnieniem tzw. prądów D’Arsonvala.
  Podczas tego procesu iskrzenie występujące przy kontakcie szklanej elektrody ze skórą ma pobudzający wpływ na skórę, na tkanki podskórne i mięśnie, a pośrednio na narządy wewnętrzne. Ozon ma działanie bakteriobójcze. Ładunki elektryczne powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zwiększają absorpcję substancji leczniczych zawartych w preparatach kosmetycznych.
 • Galwan – urządzenie elektroniczne służące do galwanizacji i jonoforezy. Stosowane jest przy nerwobólach, przewlekłych zapaleniach nerwów, zaburzeniach naczyniowych, odmrożeniach, trądziku różowatym i pospolitym, zwiotczeniach skóry i mięśni, bliznach itp.
 • Epilator – epilacja z wykorzystaniem termolizy (prąd wysokiej częstotliwości), elektrolizy (prąd galwaniczny); koagulacja z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwości, zamykanie naczynek krwionośnych.
 • Frezarki do paznokci – frezarki do manicure, pedicure.

 

TECHNIK MASAŻYSTA

Zawód: Technik masażysta
Czas trwania: 2 lata (zajęcia odbywają się w czwartki, soboty i niedziele co tydzień)

Przedmioty:
Podstawy działalności gospodarczej, Język obcy zawodowy, Propedeutyka zdrowia, Podstawy psychologii, pedagogiki i socjologii, Pierwsza pomoc w zagrożeniach zdrowia i życia, Organizacja ochrony zdrowia, Język migowy, Technologie informatyczne, Teoretyczne podstawy masażu, Anatomia z fizjologią, Zarys fizjoterapii, Wybrane zagadnienia kliniczne, Pracownia masażu, Diagnostyka i systematyka ćwiczeń w masażu medycznym, Metodyka masażu sportowego, Metodyka masażu kosmetycznego i profilaktycznego, Organizacja i stosowanie masażu leczniczego, Podstawy przedsiębiorczości, Praktyka zawodowa.

Absolwent naszej szkoły będzie przygotowany do wykonywania:

 • masażu medycznego;
 • masażu sportowego;
 • masażu kosmetycznego i profilaktycznego;
 • działalności profilaktycznej i popularyzującej zachowania prozdrowotne.

Technik masażysta przygotowuje do pracy w przychodniach rehabilitacyjnych, gabinetach odnowy biologicznej, sanatoriach, salonach SPA, gabinetach masażu, klubach sportowych oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci po pozytywnie zdanym państwowym egzaminie zawodowym otrzymują dyplom i tytuł zawodowy technik masażysta oraz mają wiedzę w zakresie:

 • wykonywania podstawowych ćwiczeń leczniczych uwzględniając aktualny stan zdrowia, potrzeby i możliwości pacjenta;
 • stosowania metod diagnozowania, leczenia i rehabilitacji;
 • wykorzystywania wiedzy o budowie i czynnościach ludzkiego ciała w działaniach na rzecz przywracania zdrowia i zapobiegania chorobom;
 • właściwego doboru i wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych;
 • kształtowania cech motorycznych.

Podczas zajęć nasi słuchacze pracują na takich urządzeniach specjalistycznych jak:

 • BTL- 6000 Lymphastim 6 Easy - jest to urządzenie wykorzystywane do masażu uciskowego. Stosowany jest przede wszystkim w rehabilitacji oraz medycynie estetycznej. Urządzenie powoduje delikatny masaż, który pobudza naturalne krążenie limfy w organizmie w podobny sposób jak ręczny masaż ucikowy;
 • BTL- 4825 S Combi Topline + głowica - jest to urządzenie wykorzystwane do elektroterapii wraz z ultradźwiękami. Emituje takie prądy jak: galawaniczny, diadynamiczny, Traeberta, Faradaya, neofaradyczny, rosyjską stymulację,, impulsy stymulacyjne, impulsy prostokątne, prądy TENS, 2- polową interferencję, impulsy trójkątne, impulsy eksponensjalne i impulsy łączone.
 • BTL- 5825SL Combi - to urządzenie wykorzystywane jest do elektroterapii, laseroterapii oraz terapii ultradźwiękami.
 • BTL- STW TOPLINE - jest to aparat wykorzystywany podczas terpii falami uderzeniowymi.
 • Etius U + głowica - to urządzenie ma swoje zastosowanie w elektroterapii, sonoterapii, terapii skojarzonej oraz elektrofonorezie.Służy również do elektrodiagnostyki układu nerwowego mięśniowego. To urządzenie oferuje emituje wszystkie typy prądów a co bardzo istotne aplikuje mikroprądy, prąd unipolarny falujący oraz specjalnie opracowane TENS do terapii porażeń spastycznych.
 • BTL- VAC - jest to aparat do terapii podciśnieniowej.

 

TECHNIK INFORMATYK

Czas trwania: 2 lata
System: zaoczny (sobota i niedziela dwa razy w miesiącu)

Przedmioty:
Systemy operacyjne, Sieci komputerowe, Witryny i aplikacje internetowe, Urządzenia techniki komputerowej, Systemy baz danych, Działalność gospodarcza w branży informatycznej, Język angielski zawodowy w branży informatycznej, Montaż i eksploatacja urządzeń techniki komputerowej, Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi, Projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych, Administracja bazami danych, Programowanie aplikacji internetowych, Praktyka zawodowa.

 

TECHNIK ADMINISTRACJI

Czas trwania: 2 lata
System: zaoczny (sobota i niedziela dwa razy w miesiącu)

Przedmioty:
Język obcy w administracji, Działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej, Podstawy prawa cywilnego, Podstawy prawa pracy, Podstawy prawa administracyjnego, Podstawy finansów publicznych, Wykonywanie prac biurowych, Podstępowanie w administracji, Praktyka zawodowa.

 

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

Czas trwania: 2 lata
System: zaoczny (sobota i niedziela dwa razy w miesiącu)

Przedmioty:
Działalność gospodarcza w branży ekonomicznej, Język obcy w rachunkowości, Rachunkowość finansowa, Wynagrodzenia i podatki, Biuro rachunkowe, Dokumentacja biurowa, Biuro wynagrodzeń i podatków, Praktyki zawodowe.

 

TECHNIK BHP

Czas trwania: 1,5 roku
System: zaoczny (sobota i niedziela dwa razy w miesiącu)

Przedmioty:
Podstawy prawa pracy, Techniczne bezpieczeństwo pracy, Ergonomia w procesie pracy, Zagrożenia w środowisku pracy, Język obcy zawodowy w bezpieczeństwie i higienie pracy, Ocena ryzyka zawodowego, Ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych, Zarządzanie systemami bezpieczeństwa i higieny pracy, Praktyka zawodowa.

 

ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ - 0 ZŁ!

Czas trwania: 1 rok
System: zaoczny

Asystent osoby niepełnosprawnej współtworzy programy rehabilitacji i pomocy osobie niepełnosprawnej, doradza w zakresie usług medycznych, rehabilitacyjnych, zawodowego przekwalifikowania, kontaktów społecznych, diagnozuje warunki życia i dąży do usuwania wszelkiego typu barier psychologicznych, społecznych, architektonicznych, komunikacyjnych, pobudza aktywność osoby niepełnosprawnej oraz jej rodziny w celu zaspokojenia potrzeb biologicznych, psychicznych i społecznych. Również planuje, kontroluje i ocenia indywidualny program pomocy osobie niepełnosprawnej, włącza osobę niepełnosprawną w programy instytucji i placówek świadczących usługi rehabilitacyjne.

Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie Z.8 Udzielanie pomocy i organizowanie wsparcia osobie niepełnosprawnej. Po zdanej części pisemnej oraz praktycznej egzaminu zawodowego absolwent otrzymuje dyplom zawodowy wydawany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz EUROPASS – suplement do dyplomu honorowany w Unii Europejskiej.

Przedmioty:
Podstawy przedsiębiorczości, Wybrane zagadnienia z psychologii i socjologii, Elementy anatomii i patologii człowieka, Opieka pielęgnacyjna człowieka, Organizacja wsparcia osoby niepełnosprawnej, Język migowy, Język niemiecki lub angielski zawodowy, Umiejętności opiekuńcze, Terapia zajęciowa i aktywizacja, Praktyka zawodowa.

 

OPIEKUN MEDYCZNY - 0 ZŁ!

Czas trwania: 1 rok
System: zaoczny
Zawód: opiekun medyczny

Opiekun medyczny to zawód, w którym w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe. Opiekun medyczny rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym wieku. Jest to osoba, która pomaga swoim podopiecznym zaspokajać potrzeby bio-psycho-społeczne. Asystując personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, pomaga mu i jednocześnie wspiera osobę chorą i niesamodzielną. Podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej osobie chorej i niesamodzielnej podejmuje współpracę z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym. Opiekun medyczny to zawód zaufania publicznego. Poprzez swoją postawę zawodową popularyzuje zachowania prozdrowotne.

Nauka na tym kierunku kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie Z.4 Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej. Po ukończeniu naszej szkoły i zdaniu egzaminu zawodowego słuchacz nabywa kwalifikacje, które są pożądane i cenione w Polsce i za granicą. Po zdanej części pisemnej oraz praktycznej egzaminu zawodowego absolwent otrzymuje dyplom zawodowy wydawany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz EUROPASS – suplement do dyplomu honorowany w Unii Europejskiej.

Przedmioty:
Podstawy przedsiębiorczości, Opieka nad osobą chorą i niesamodzielną, Zdrowie publiczne, Zarys anatomii, fizjologii i patologii z elementami pierwszej pomocy, Działalność gospodarcza w ochronie zdrowia, Język migowy, Język niemiecki lub angielski zawodowy w ochronie zdrowia, Komputerowe wspomaganie działalności w ochronie zdrowia, Zabiegi higieniczno- pielęgnacyjne i opiekuńcze, Działania opiekuńcze nad osobą chorą i niesamodzielną, Praktyka zawodowa.

 

OPIEKUN OSOBY STARSZEJ - 0 ZŁ!

Czas trwania: 2 lata
System: zaoczny
Zawód: opiekun osoby starszej

Opiekun osoby starszej jest zawodem, który ma na celu świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobę starszą. Opiekun pomaga osobie podopiecznej w codziennych czynnościach domowych, planowaniu i organizacji gospodarstwa domowego, wykonuje czynności pielęgnacyjne i higieniczne u osób chorych i niesamodzielnych, udziela pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osoby podopiecznej, mobilizuje osobę podopieczną do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań i zwiększania samodzielności życiowej.

Zakres działań zawodowych opiekuna wymaga posiadania określonych kompetencji personalnych i społecznych. Wśród nich, ze względu na charakter pracy z człowiekiem starym, istotne znaczenie ma empatia i komunikatywność. W realizacji zadań kreatywność, konsekwencja i umiejętność współpracy, zdolność organizowania pomocy i wsparcia ze strony środowiska społecznego osoby podopiecznej, a także umiejętność kształtowania pozytywnych relacji interpersonalnych.

Nauka na tym kierunku kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie Z.7 Świadczenie usług opiekuńczo- wspomagających. Po ukończeniu naszej szkoły i zdaniu egzaminu zawodowego słuchacz nabywa kwalifikacje, które są pożądane i cenione w Polsce i za granicą. Po zdanej części pisemnej oraz praktycznej egzaminu zawodowego absolwent otrzymuje dyplom zawodowy wydawany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz EUROPASS – suplement do dyplomu honorowany w Unii Europejskiej.

Przedmioty:
Podstawy przedsiębiorczości, Organizacja opieki nad osobą starszą, Psychologia i socjologia w opiece nad osobą starszą, Metodyka pracy opiekuńczej, Język migowy, Język niemiecki lub angielski w pomocy społecznej, Opieka i wsparcie osoby starszej, Aktywizacja społeczna, Praktyki zawodowe.

 

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

Czas trwania: 2 lata

Terapeuta zajęciowy wspomaga i aktywizuje osoby chore i niepełnosprawne poprzez zastosowanie różnych metod, form oraz technik terapii zajęciowej w procesie kompleksowej rehabilitacji. Podejmowane przez niego działania mają na celu poprawę funkcjonowania bio - psycho - społecznego pacjenta. Terapeuta zajęciowy planuje indywidualny i grupowy program terapii dostosowany do stanu zdrowia, potrzeb, zainteresowań i możliwości podopiecznego.

Terapeuta zajęciowy powinien posiadać uzdolnienia artystyczne i manualne. Powinna go cechować odpowiedzialność za bezpieczeństwo podopiecznych, komunikatywność, spostrzegawczość, wrażliwość i cierpliwość. Posiada on wiedzę na temat metod organizowania czasu wolnego osobom chorym i z różnym stopniem niepełnosprawności. Terapeuta zajęciowy może podjąć zatrudnienie w placówkach rehabilitacji, szpitalach, sanatoriach, domach dziennego pobytu, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej, klubach seniora i innych placówkach ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

Przedmioty:
Działalność gospodarcza w ochronie zdrowia, Język obcy zawodowy, Podstawy psychologii i pedagogiki, Zarys anatomii, fizjologii, patologii z elementami pierwszej pomocy, Język migowy, Podstawy terapii zajęciowej, Planowanie i organizowanie terapii zajęciowej, Prowadzenie terapii zajęciowej, Komputerowe wspomaganie działalności w ochronie zdrowia, Praktyki zawodowe.

do góry

3 LOKALIZACJA

Sekretariat znajduje się przy ul. Prostej 16 we Wrocławiu, tel. 71 794 05 08.

Zajęcia odbywają się w przy ul. Prostej 16 (obok placu legionów - niebieski budynek Szkoły Podstawowej nr 97 im. Jana Brzechwy), oraz w przyległym budynku przy ul. Pawłowa 15.

Dojazd do pl. Legionów:

 • tramwaje : 4, 5, 11, 14, 15, 24, 31, 32, OP, OL
 • autobusy: 122, 144

do ul. Tęczowej:

 • autobusy: 127

do góry

Wyślij zapytanie do szkoły

E-mail:*

Temat:*

Treść wiadomości:** - pola wymagane

© 2000-2019 edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu Prawa autorskie | Ochrona prywatności