edukacja we Wrocławiu

Regionalny Ośrodek Edukacji
Liceum ROE

Adres:


50-447 Wrocław, ul. Hauke-Bosaka 21
(budynek Zespołu Szkół Teleinformatycznych
i Elektronicznych)
Telefon: 71 335 70 00
WWW: http://www.roe.pl
E-mail: sekretariat@roe.pl
Społeczności: facebook

1 O SZKOLE

Liceum Ogólnokształcące ROE to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy oprócz chęci solidnego przygotowania się do egzaminu maturalnego, szukają dodatkowo możliwości rozwijania swoich pasji i talentu w środowisku uczniów o podobnych zainteresowaniach. Oprócz zajęć artystycznych, proponujemy również naukę w klasie prawniczej.
Nauka w liceum trwa 3 lata dla absolwentów gimnazjum oraz 4 lata dla absolwentów szkoły podstawowej.

NAUKA W LICEUM ODBYWA SIĘ BEZPŁATNIE!

Oferta kształcenia w Liceum:

KLASA AKTORSKA
Uczniowie nabędą i rozwiną umiejętności m.in. w zakresie: pracy z tekstem, ruchu scenicznego, emisji głosu, pracy przed kamerą i przygotowania do castingu. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swój warsztat podczas zajęć teatralnych. Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:
wyjścia do teatru, udział w przedsięwzięciach artystycznych , spotkania ze znanymi artystami.

KLASA FOTOGRAFICZNO-OPERATORSKA
Uczniowie nabędą i rozwiną umiejętności m.in. w zakresie: podstaw fotografii klasycznej i cyfrowej, współczesnych technik multimedialnych , podstaw sztuki operatorskiej i pracy z kamerą. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach. Dodatkowo szkoła organizuje uczniom: wyjścia na wystawy fotograficzne, udział w konkursach i przedsięwzięciach artystycznych , spotkania ze znanymi artystami.

KLASA PLASTYCZNA
Uczniowie rozwiną umiejętności m.in. w zakresie : rysunku odręcznego, technik malarskich, rysunku technicznego, modelowania, kompozycji oraz historii sztuki. Będą brać udział w zajęciach plenerowych i warsztatach. Dodatkowo szkoła organizuje uczniom: wyjścia na wystawy i wernisaże, udział w konkursach i przedsięwzięciach artystycznych , spotkania ze znanymi artystami.

KLASA TANECZNA
Uczniowie poznają style tańca nowoczesnego ( min. new style, jazz, hip-hop, breakdance, disco dance, street jazz, modern jazz ) oraz elementy tańca współczesnego, zdobędą wiedzę w zakresie historii tańca oraz podstaw choreografii. Przez cały okres trwania nauki będą doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatowych zajęć tanecznych. Dodatkowo szkoła organizuje uczniom: wyjścia na spektakle i pokazy taneczne, udział w konkursach i przedsięwzięciach artystycznych , spotkania ze znanymi artystami

KLASA WOKALNA
Uczniowie, podczas zajęć warsztatowych, rozwiną umiejętności w zakresie śpiewu zespołowego oraz solowego. Nabędą wiedzę m.in. w zakresie: emisji głosu, techniki oddechu, artykulacji, dykcji, interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, pracy przed kamerą i przygotowania do castingu. Dodatkowo szkoła organizuje uczniom: wyjścia na koncerty, udział w przedsięwzięciach artystycznych , spotkania ze znanymi artystami.

KLASA PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO
Uczniowie nabędą praktyczne umiejętności w zakresie projektowania graficznego. Zapoznają się m.in. z programami: Photoshop, Ilustrator, Corel. Nauczą się zasad typografii, rysunku i kompozycji plastycznej oraz podstaw tworzenia stron www, podstaw prawa autorskiego Dodatkowo szkoła organizuje uczniom:
udział w przedsięwzięciach artystycznych i wydarzeniach medialnych , spotkania ze znanymi artystami.

KLASA PRAWNICZA
W toku kształcenia uczniowie będą realizować dodatkowe zajęcia z bloku przedmiotów prawnych, m.in: podstaw prawa cywilnego, karnego, konstytucyjnego, kryminalistyki, wstępu do prawoznawstwa. Dodatkowo szkoła organizuje uczniom: wyjścia do sądów, spotkania z prawnikami, kuratorami sądowymi, detektywami, kryminologami, symulacje rozpraw sądowych, debaty ze studentami prawa i administracji, udział w przedsięwzięciach organizowanych przez uczelnie wyższe.

do góry

2 NASZE ATUTY

Zapewniamy:

 • bezpłatna nauka,
 • atrakcyjna oferta nauczania,
 • profesjonalna kadra doświadczonych nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących oraz specjalistów i praktyków prowadzących zajęcia artystyczne i zawodowe,
 • wspieranie w rozwoju oraz indywidualne podejście do ucznia,
 • dostęp do nowoczesnego sprzętu i pracowni,
 • liczne wydarzenia i akcje aktywizujące dodatkowo uczniów,
 • przyjazna atmosfera,
 • lokalizacja w centrum miasta, w bliskiej odległości od dworca PKP i PKS.

do góry

3 WARUNKI REKRUTACJI

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokumenty niezbędne podczas przyjęcia do szkoły:

 1. Świadectwo ukończenia gimnazjum.
 2. Zaświadczenie o przystąpieniu do egzaminu gimnazjalnego.
 3. Podanie o przyjęcie do szkoły.
 4. Dwie podpisane fotografie o wymiarach 30x42 mm.

LICEUM nie uczestniczy w elektronicznej rekrutacji prowadzonej przez gminę Wrocław.
Szczegółowe informacje o warunkach rekrutacji:
http://liceum.technikum.roe.pl/dla-kandydatow/warunki-rekrutacji/liceum

do góry

4 KONTAKT

SEKRETARIAT SZKOŁY
ul. Haukego-Bosaka 21, 50-447 Wrocław
(w budynku Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych)

tel. 71 335 70 00
tel. 517 240 114
e-mail: sekretariat@roe.pl

www.roe.pl

do góry

Wyślij zapytanie do szkoły

E-mail:*

Temat:*

Treść wiadomości:** - pola wymagane

Prezentacje Regionalnego Ośrodka Edukacji

© 2000-2019 edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu Prawa autorskie | Ochrona prywatności