edukacja we Wrocławiu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
we Wrocławiu

tworzą publiczne szkoły policealne:

 • Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych
 • Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych dla Dorosłych

 

Adres: 50-230 Wrocław, ul. Trzebnicka 42
Telefon: 71 367 62 10, 500 158 243
WWW: http://www.spss.edu.pl
E-mail: administracja@spss.edu.pl
Społeczności: facebook

1 TWÓJ POMYSŁ NA ŻYCIE

Nauka za darmo w naszych policealnych szkołach publicznych
Jeśli interesujesz się funkcjonowaniem organizmu, chciałbyś utrzymać siebie i najbliższych w zdrowiu oraz sprawności, pomagać społeczeństwu z gwarancją, że Twoje kwalifikacje (w przeciwieństwie do innych zawodów) pozostaną zawsze aktualne, to zapraszamy do naszych szkół policealnych!

Publiczny charakter to nie tylko darmowa nauka, ale też najwyższa jakość kształcenia.
Tutaj masz niepowtarzalną szansę na zdobycie, potwierdzonego europejskim certyfikatem, przydatnego i poszukiwanego zawodu.

do góry

2 UCZYMY W ZAWODACH

Technik masażysta (2 lata)
Nabędziesz umiejętności do wykonywania masażu klasycznego, leczniczego, izometrycznego, drenażu limfatycznego, segmentarnego, sportowego, kosmetycznego i metodą Shantala. Nauczysz się, jak współdziałać w zespole terapeutycznym. Zdobędziesz wiedzę, jak zorganizować stanowisko pracy masażysty, zgodnie z wymaganiami ergonomii pracy. Poznasz zasady prowadzenia dokumentacji medycznej pacjenta.

 

 

Terapeuta zajęciowy (2 lata)
Poznasz planowanie i prowadzanie terapii zajęciowej indywidualnej i grupowej. Nauczysz się motywować osoby z różnymi dysfunkcjami do udziału w leczeniu i rehabilitacji. Będziesz organizować w ramach terapii zajęciowej warsztaty plastyczne, kulinarne, rękodzielnicze, origami, decoupage, imprezy sportowe a także propagować zdrowy styl życia.

 

 

 

Opiekun w domu pomocy społecznej (2 lata)
Zdobędziesz kwalifikacje, aby w sposób kompleksowy wspierać, pomagać i opiekować się mieszkańcami domów pomocy społecznej. Nauczysz się wykonywać profesjonalne zabiegi opiekuńczo-pielęgnacyjne i organizować czas wolny podopiecznym. Uzyskasz wiedzę, jak współpracować z zespołem terapeutyczno-opiekuńczym w celu wspomagania mieszkańca w realizacji czynności dnia codziennego.

 

 

 

Opiekunka środowiskowa (1 rok)
Nauczysz się udzielania pomocy i świadczenia usług opiekuńczych w odniesieniu do osób przewlekle chorych, samotnych i niesamodzielnych. Pozyskasz wiedzę i umiejętności w zakresie pielęgnowania i dbania o zdrowie, higienę osobistą podopiecznego. Nauczysz się, jak mobilizować podopiecznego do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uzyskasz wiadomości, jak doradzać podopiecznemu by sprawnie i ekonomicznie prowadził gospodarstwo domowego. Nauczysz się, jak wskazywać podopiecznemu sposoby współpracy z instytucjami mającymi pomóc mu w zakresie rozwiązywania jego problemów rodzinnych, materialnych, mieszkaniowych, zdrowotnych oraz prawnych.

 

Opiekun medyczny (1 rok)
Nauczysz się dbać o osobę chorą i niesamodzielną w zakresie zaspokajania różnych jej potrzeb. Nauczysz się współdziałać z zespołem opiekuńczym, medycznym i terapeutycznym. Poznasz zasady wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, użytkowania materiałów i środków oraz narzędzi stosowanych podczas wykonywania zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych.

 

 

 

Technik sterylizacji medycznej (1 rok)
Celem pracy technika sterylizacji medycznej jest zapewnienie czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia. U nas nauczysz się jak dbać o narzędzia i sprzęty używane w danym zakładzie leczniczym by były idealnie czyste i sterylne. Zdobędziesz wiedzę o obsłudze maszyn do mycia, dezynfekcji i sterylizacji. Pozyskasz umiejętności o kontroli procesu dezynfekcji, sterylizacji i demontażu narzędzi przed myciem, kontroli sprzętu pod względem jakościowym i ilościowym, pakietowania narzędzi, bielizny operacyjnej czy materiału opatrunkowego.

 

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy (1,5 roku)
Nauczysz się przygotowywać strategie w zakresie poprawy stanu i warunków BHP oraz dobierać środki ochrony. Sporządzać okresowe analizy i raporty o warunkach pracy. Dokonywać oceny ryzyka zawodowego. Prowadzić liczne dokumenty w zakresie BHP. Poznasz prawo pracy i tworzenie aktów prawa. A także zasady współpracy ze służbą pracowniczą, związkami zawodowymi oraz społeczną inspekcją pracy.

 

 

Asystent osoby niepełnosprawnej (1 rok)
Nauczysz się opiekować osobą niepełnosprawną, planować, kontrolować i oceniać jej indywidualny program pomocy. Poznasz zasady diagnozowania warunków życia osób niepełnosprawnych i nauczysz się jak włączać je w programy instytucji i placówek świadczących usługi rehabilitacyjne i pomocowe. Dowiesz się, jak motywować osoby niepełnosprawne i ich bliskich do działania.

 

 

 

Opiekunka dziecięca (2 lata)
Nauczysz się sprawnie i fachowo opiekować małymi dziećmi. Dbać o ich bezpieczeństwo oraz potrzeby podczas nieobecności rodziców. Uzyskasz wiedzę w zakresie codziennych czynności pielęgnacyjnych dziecka: karmienie, kąpiele, mycie , przewijanie, przebieranie, czesanie, pielęgnacja środkami kosmetycznymi. Zdobędziesz wiedzę w zakresie prawidłowego odżywania dziecka, organizacji czasu wolnego poprzez różne formy zabaw.

 

 

do góry

3 UCZYĆ SIĘ W KAŻDYM WIEKU

Przysłowie – „na naukę nigdy nie jest za późno” doskonale oddaje charakter naszych szkół, które – jak niewiele innych – uczą konkretnych zawodów o wielkiej społecznej przydatności. I dlatego w naszych szkołach możemy wyróżnić cztery zasadnicze grupy słuchaczy. Różnią się one wiekiem, drogą życiową, a także celem nauki. Łączy je zaś nadzieja na lepsze życie i poszukiwanie konkretnej wiedzy.

 • +18-19 lat – to młodzież po gimnazjum lub szkole średniej. Rozpoczynają swoją drogę zawodową.
 • +30 lat – to pora zmian. Wielu ludzi decyduje się na przekwalifikowanie wybierając zawód z przyszłością i stabilnością pracy przez cały czas.
 • +40 lat – okres stabilizacji zawodowej i prywatnej. To moment gdy można zrobić coś dla innych ludzi szukając spełnienia społecznego.
 • +50/60 – to szansa na bycie potrzebnym po przejściu na emeryturę. To moment, aby znaleźć nowy pomysł na życie i być nadal potrzebnym.

do góry

4 ZALETY SZKOŁY

Dogodne położenie i piękna architektura
Nasza szkoła jest znakomicie usytuowana. Mieści się w centralnej części miasta, przy ważnej arterii komunikacyjnej z dobrze rozwiniętą miejską siecią transportową, zarówno autobusową, jak i tramwajową. W bezpośrednim sąsiedztwie leży Dworzec Kolejowy „Nadodrze” gdzie oprócz pociągów dojeżdża sporo busów obsługujących ruch podmiejski. Dojazd z Wrocławia jak i okolic nie powinien sprawiać więc kłopotów. Równie wyjątkowy jest sam budynek – zaprojektowany i wybudowany na początku XX w. przez wybitnych architektów wrocławskich – Richarda Plüddemanna, Karla Klimma, Charlot Cabanis. W pięknych wnętrzach jest bardzo przestronnie, a wysoka neogotycka budowla emanuje dobrym stylem.

Dobrze wyposażone pracownie
Z pewnością możemy pochwalić się naszymi pracowniami:

 • higieniczno-pielęgnacyjną,
 • terapii zajęciowej,
 • pielęgnacji dziecka,
 • wychowania dziecka,
 • masażu,
 • komputerową.

Ich wyposażenie jest zbliżone do tego z jakim zetkną się nasi absolwenci w praktyce. Mamy m.in. łóżka szpitalne z pełnym wyposażeniem, fantomy ludzkie, wózki inwalidzkie, fantomy do resuscytacji. Fantomy noworodka i niemowlęcia, stoliki do przewijania dziecka, profesjonalne stoły do masażu, krzesła do masażu, zestaw do masażu gorącymi kamieniami, zestawy baniek gumowych do masażu chińskiego, stoły przenośne do masażu, materace do masażu Shatsu, fantomy anatomicznych narządów wewnętrznych i układu krwionośnego.

Uzyskany dyplom - Potwierdzenie kwalifikacji zawodowych
Pozytywne ukończenie nauki w Szkołach Policealnych lub na kursie kwalifikacyjnym umożliwia przystąpienie do egzaminu zawodowego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną (w naszej szkole – jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym).
Dyplom (wraz Suplementem EUROPASS) jaki może uzyskać egzaminowany, potwierdza szczegółowo jego kwalifikacje w zawodzie, do którego wykonywania jest uprawniony. Dokument ten jest uznawany w całej Europie (Unii Europejskiej, krajach EFTA/EOG oraz krajach kandydujących). Europass-Suplement do Dyplomu jest wydawany bezpłatnie przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w języku polskim oraz w wersji angielskiej lub niemieckiej na życzenie.

Zapraszamy do nauki w naszych szkołach.

do góry

Wyślij zapytanie do szkoły

E-mail:*

Temat:*

Treść wiadomości:** - pola wymagane

Prezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych we Wrocławiu:

© 2000-2019 edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu Prawa autorskie | Ochrona prywatności